super blog, fakt koukněte!! - http://denda3.blog.cz/

Minutu trvá všimnout si někoho zvláštního, potřebuješ hodinu aby sis ho vážil, den k tomu, abys ho miloval, ale potřebuješ celý život na to, abys na něj zapomněl.

howrsehowrse
KDO BY SI MĚ CHTĚL PŘIDAT NA HOWRSE DO PŘÁTEL, TAK TAM JSEM JAKO: Jančullí

Hafling

24. června 2009 v 20:46 | JaaJuuLKaa |  koníci

HAFLING

Původ:

Hafling pochází z tyrolské oblasti Alp (část leží v Rakousku a část v Itálii). Za zakladatele je považován hřebec Folie (narozen 1874, otec arabský polokrevník, matka zemská horská klisna). Dnes je známo 7 linií (A,B,M,N,S,ST,W). Často se mu říká "blonďák z Alp".


Soubor:Haflinger mare and colt.jpg

Typické vlastnosti:

Hafling by měl být temperamentní, ale s bezproblémovým charakterem, konstitučně tvrdý a odolný, nenáročný, všestranný a dlouhověký (dožívá se bez problémů 30 let). Požaduje se od něj všestrannost, ochota k práci, vytrvalost a učenlivost.
Srst je zlatá s bílou hřívou a ocasem, prokvetlost je nežádoucí, naopak vítané jsou odznaky na hlavě. Hafling měří do 150 cm v kohoutku, tělo by mělo být harmonické. Má svalnaté tělo i hřbet, ušlechtilou hlavu s velkýma očima a širokými nozdrami, nesmí mít klabonos. Nezbytné jsou dobře stavěné nohy.
Využít se dá jako rekreační kůň, v zápřeži, ale i pro nižší soutěže drezury a parkuru, obzvláště vhodný je i pro westernové disciplíny.

Soubor:Haflinger.JPG

Chov:

V České republice na chov dohlíží Svaz chovatelů haflinga, který spravuje i jeho plemennou knihu a plemenný řád.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama